Komentarze

Znajdź apartament na Gran Canaria

Autor: canaryserv75 | Kategorie:
Tagi: apartamenty wyspy kanaryjskie, mieszkania gran canaria, nieruchomości gran canaria
16. grudnia 2014 16:18:00

Cały czas marzył mi się wyjazd na urlop na archipelag Wysp Kanaryjskich i nareszcie mi się udało. Wobec tego zdecydowałam podzielić się z Wami moimi przeżyciami i napisać co warto obejrzeć na konkretnych wyspach przynależnych do archipelagu. W związku z tym w kolejnych tekstach napiszę coś więcej o największych wyspach wchodzących w skład archipelagu. Mam nadzieję, że i Wam spodobają się te wyjątkowe wyspy.
W swoich tekstach będę opowiadała o trzech z wysp - Teneryfie, Gran Canaria i Lanzarote. Te wyspy są najpopularniejsze, jednakże archipelag to również inne wyspy, m. in Fuerteventura, La Palma, La Gomera, El Hierrro oraz ciąg małych wysp, które w większości są niezamieszkałe. Wyspy te są tak bardzo urzekające, że widząc ogłoszenia rodzaju nieruchomości Gran Canaria czy apartamenty wyspy kanaryjskie momentalnie pragnę się przenieść tam oraz zamieszkać na zawsze. Szkoda, iż te marzenia nie mają możliwości się spełnić.
Jednakże wracając do Wysp Kanaryjskich. Na swoją pierwszą eskapadę wybrałam Teneryfę. Słyszałam sporo dobrych słów o tej wyspie. I mogę stwierdzić, iż nie zawiodłam się. Zaiste Wyspy Kanaryjskie to fenomenalne miejsce do wypoczywania nad wodą. Och jak ja wzdycham za tamtejszą lazurową, krystalicznie przejrzystą wodą. Jednakże doskonale będą się czuły także tutaj osoby, które prócz wylegiwania się na plaży uwielbiają zwiedzenie. Jest tu parę punktów naprawdę godnych uwagi. Zwłaszcza jeśli przeniesiemy się na Teneryfę. Pośród najbardziej ciekawych wypada wymienić miasteczko, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to miejscowość San Cristobal de La Laguna. W miasteczku wyczuć można atmosferę hiszpańskiego renesansu - miasto zostało założone w XV wieku na polecenie andaluzyjskich szlachciców, jacy utworzyli tu dla siebie wypadową bazę organizowanych przez siebie dalekich podróży. Uliczki wyłożone brukiem i piękne kamienice przenoszą nas do innego świata, jaki zachwyca swoją historią.
Innym obiektem na wyspie, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO jest wulkan Teide, jaki w całości stanowi park narodowy. Kolejnym razem zamierzam się wybrać w jego okolice, jednak to już za jakiś czas. Nadszedł teraz czas na opis pozostałych wysp, jakie udało mi się już odwiedzić.

Brak komentarzy